Read Karnından Konuşanın Öyküsü by Pauline Melville Free Online


Ebook Karnından Konuşanın Öyküsü by Pauline Melville read! Book Title: Karnından Konuşanın Öyküsü
The author of the book: Pauline Melville
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: 2000
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data
Loaded: 2992 times
Reader ratings: 6.8
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 5.35 MB

Read full description of the books:İlk romanı Karnından Konuşanın Öyküsü ile günümüz İngiliz romanının en önemli adlarından biri olan Pauline Melville, Güney Amerikanın savanalar ve ormanlarla kaplı ülkesi Guyananın farklı kültürlerini, ırklarını, girift yaşam tarzını değişik bireylerin ruh dünyalarındaki labirentlerde dolaşarak anlatıyor. Yerli ve Batılı kültürlerin trajik sonuçlar doğuracak ölçüde birbirlerini yanlış anlamayı sürdürüşlarini yeniden keşfediyor. Guyananın yaşamını bütün renkleri, kokuları, sesleriyle efsanelerin potasında eritirken, savana-kent-orman eksenindeki canlı betimlemelerini göz kamaştırıcı bir mozaik içinde sergiliyor.Şehvet, korku, dinsel baskı, felaketin eşliğinde yaşanan şiddetli tutkular lirik bir üslupla anlatılıyor romanda.Karnından Konuşanın Öyküsünde, iki kardeşin, Beatrice ile Dannynin 1919 Güneş tutulmasın sırasında yaşadıkları tutkulu ilişkiden doğan çocukları Oğulcuk; yerlilerin dev çekirge dedikleri Peder Napier; savanaların tozlu yaşamı ile kent yaşamı arasında gidip gelen Chofy ile İngiliz sevgilisi Rosa kolay kolay akıldan çıkmayacak portreler. Bu baş döndürücü öyküde Melville trajedi ile komedinin, büyü ile akılcılığın, tensel sıcaklık ile soğuk entelektüel gözlemin sıradışı bir sentezini kurarken; kurumların, mitlerin, batıl itikatların yüzyıllar boyunca insanoğlunun önüne yığdığı engelleri delmeyi başarıyor.Kitap çekici, yepyeni bir ses tarafından anlatılıyor. Melville hem zekâya, hem duygulara yaslanarak alışılmamış, duygusallığa düşmeyen, zengin bir üslupla yazıyor. Son derece buğulu bir öyküyü, soğukkanlı bir bakışla işleyerek, insanın zihnini aydınlatan bir roman yaratmış. Onun, son yıllarda ortaya çıkan gerçekten özgün birkaç yazardan biri olduğuna inanıyorum.Salman Rüşdi


Download Karnından Konuşanın Öyküsü PDF Karnından Konuşanın Öyküsü PDF
Download Karnından Konuşanın Öyküsü ERUB Karnından Konuşanın Öyküsü PDF
Download Karnından Konuşanın Öyküsü DOC Karnından Konuşanın Öyküsü PDF
Download Karnından Konuşanın Öyküsü TXT Karnından Konuşanın Öyküsü PDFRead information about the author

Ebook Karnından Konuşanın Öyküsü read Online! A Guyanese author of mixed European and Amerindian ancestry, Pauline Melville has emerged in the last few years as a leading Caribbean writer, and one of the most accomplished talents on the modern literary scene.

Shape-shifter, her first collection of stories, revealed the impressive extent of her abilities, and won the 1991 Commonwealth Writers' Prize (Overall Winner, Best First Book) and the Guardian Fiction Prize. Her first novel, The Ventriloquist's Tale, won the Whitbread First Novel Award, and was shortlisted for the Orange Prize for Fiction.

A professional actress in Europe before making it as a published writer, Melville has a cosmopolitan knowledge of both the Old and the New Worlds, and her fiction informs her experiences with her own mixed cultural heritage, Western philosophy nudging shoulders with Amerindian creation myths and the resulting blend touched with a sardonic, iconoclastic wit.

Reviews of the Karnından Konuşanın Öyküsü


ARCHIE

Interesting and nontrivial story

CALLUM

I recommend it.

HANNAH

One of my favorite

SEBASTIAN

The author liked the book.

ZARA

An interesting book that says more than you can fit
Add a comment
Download EBOOK Karnından Konuşanın Öyküsü by Pauline Melville Online free

PDF: karnndan-konuann-yks.pdf Karnından Konuşanın Öyküsü PDF
ERUB: karnndan-konuann-yks.epub Karnından Konuşanın Öyküsü ERUB
DOC: karnndan-konuann-yks.doc Karnından Konuşanın Öyküsü DOC
TXT: karnndan-konuann-yks.txt Karnından Konuşanın Öyküsü TXT